www.archive-hr-2014.com » HR » J » JK-SPLIT

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".

    Archived pages: 43 . Archive date: 2014-03.

  • Title: JEDRILIČARSKI KLUB SPLIT
    Descriptive info: .. Povijest kluba.. Klupski pravilnici.. Statut.. Pravilnik o lučkom redu.. Stegovni pravilnik.. Male klase.. Krstaši.. Regate.. OTVORENO PH ZA OPTIMISTE.. Kontakt.. Rezultati.. Fotogalerija.. Škola Jedrenja.. Jedriličarski klub Split.. OTVORENO PRVENSTVO SPLITA 2014.. ZA KLASE.. LRD,L4.. 7,OPTIMIST.. SPLIT.. , 08 – 09.. O.. Ž.. UJKA.. 2014.. Oglas regate.. REZULTATI.. Optimist.. Laser 4.. 7.. plan poslovanja u 2014.. pdf.. 6.. Kup Kaštelanskog zaljeva - STARTNA LISTA.. 08.. 09.. 2013.. rezultati ukupno 6_kastelanska.. rezultati grupe ukupno 6_kastelanska.. slike sa regate će uskoro biti na webu!.. Kup kaštelanskog zaljeva.. U subotu 07.. i nedjelju 08.. održati će se 6.. Jedriti će se već poznata ruta u kaštelanskom zaljevu, a u subotu navečer je zabava u našoj lučici uz glazbu i gradele.. Veselimo se vašem dolasku!.. Oglas - 6_ Kup Kaštelanskog zaljeva 2013.. Prijava - 6.. Kup Kaštelanskog zaljeva 2013.. doc.. upute - 6.. Kup kaštelanskog zaljeva 2013.. regatno polje.. SP Finn – Vujasinović četvrti na svijetu!.. Milan Vujasinović zauzeo je četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu teškog olimpijskog samca Finn.. Iznimno postignuće za kormilara kojem je to tek peta regata u ovoj disciplini.. Vrlo uzbudljivo bilo je danas u plovu za odličja za deset najboljih, iako se na početku dana nije činilo da će se uopće jedriti.. Vjetra nije bilo, flota je čekala ili bolje rečeno plutala, minute i sati su odmicali, bilo je sve manje vremena do zadanog ograničenja za start.. Taman kad su sve nade da će se jedriti počele nestajati pojavio se lagani vjetar i omogućio da se finale ipak održi.. Četiri kormilara igrala su za srebro i broncu, zlato je dan prije osigurao Brazilac Jorge Zarif.. Milan Vujasinović je odlično startao, izborio se za lijevu stranu polja kako je i htio, međutim na prvoj oznaci našao se na začelju flote.. No, nije odustajao, dobro je taktički odjedrio, ponovno se vratio u vrh.. Francuz Jonatan Lobert ostao je na začelju i ispao iz igre za medalje, međutim vodstvo je preuzeo Nizozemac Peter Jan Postma, a ispred Milana bio je i Britanac Ed Wright, obojica konkurencija za odličja.. U zadnjoj stranici prema cilju Wright je dobio penal zbog nedozvoljenog poriva, Vujasinović je zahvaljujući tome smanjio razmak, ali nije uspio proći Wrighta.. No, i da je to jedno mjesto ne bi mijenjalo ništa u konačnici.. Srebro je pripalo Wrightu, broncu je uzeo Postma, dok je Vujasinović zauzeo četvrto mjesto.. - Dobro sam jedrio danas, izvukao sam se iz dosta loše pozicije nakon prve stranice.. Žao mi je naravno medalje, ali osim Loberta nitko drugi iz vrha nije napravio grešku.. Iskusna je sve to ekipa, ja sam ovdje početnik.. Bilo bi sjajno da sam doma došao s odličjem, već sam vidio taj prizor, ali treba biti zadovoljan, ovo mi je ogroman motiv da nastavim raditi, jer vidim da mogu, da sam konkurentan – komentirao je Milan.. Ostatak flote koji se nije plasirao u finale nije jedrio svoj zadnji plov, tako da se rezultati za njih nisu mijenjali.. Ivan Kljaković Gašpić zauzeo je 15.. mjesto, Josip Olujić 32.. , Dan Lovrović 60.. , Tudor Bilić 62.. Za finaše je glavna sezona završila, nema više velikih regata ove godine, slijedi malo odmora i naporne pripreme za 2014.. koja nosi prve kvalifikacije za Olimpijske igre 2016.. Milan Vujasinović s ovim je rezultatom bacio i rukavicu izazova Ivanu Kljakoviću Gašpiću u nacionalnim kvalifikacijama za hrvatskog predstavnika na OI.. Nema sumnje da ćemo se u Finnu kvalificirati za OI, no novo poglavlje se otvara u nacionalnom izboru za hrvatskog kormilara broj jedan.. (Izvor: CRO Sailing team, HJS).. 60.. SPLITOVA REGATA KRSTAŠA.. 17.. 06.. Uspješno je odjedrena 60.. Splitova regata krstaša.. Prvu etapu Split - Jelsa su završili svi brodovi.. Puhao je umjereni maestral pa je većina brodova relativno brzo došla u Jelsu.. U Jelsi su nas dočekali predstavnici turističke zajednice općine Jelsa te gradonačelnik i ostali mještani.. Uz večeru na rivi i prigodni program gradonačelik Jelse je uručio prijelazni pehar T.. Z.. općine Jelsa pobjednicima prve etape jedrilici Ola iz jedriličarskog kluba Marina Kaštela sa skiperom Tonijem Bulajom.. Subota je bila slobodan dan sa ručkom u Hotelu Hvar.. Start druge etape Jelsa - Split je odgođen i premješten u hvarski kanal zbog nedostatka vjetra.. Startalo se tek oko 12 sati po laganom maestralu koji je nažalost bio vrlo nestabilan tako da je većina jedrilica jedva došla do splitskih vrata.. U splitskim vratima i kanalu je bilo nešto više vjetra po kojemu se moglo pristojno jedriti.. Jedrilo se u stvarno teškim uvjetima tako da je svega pet posada uspješno završilo drugu etapu regate.. Pobjednici druge etape su posada jedrilice Mareus iz jedriličarskog kluba Špinut sa skiperom Krešom Đakulovićem.. Jedrilica sa najkraćim jedrenim vremenom u obe etape je Ola, JK Marina Kaštela, skiper: Toni Bulaja.. hvarska - REZULTATI GRUPE.. hvarska - REZULTATI UKUPNO.. SPLITOVA REGATA KRSTAŠA.. 07.. U periodu od 14.. - 16.. održati će se 60.. Pozivamo Vas da svojim sudjelovanjem uveličate ovu tradicionalnu feštu pod jedrima.. 60 HVARSKA OGLAS.. SPLITOVA REGATA KRSTAŠA - PRIJAVA.. ZAVRŠILO PRVENSTVO HRVATSKE ZA JUNIORE.. 19.. 05.. Danas je u Splitu završeno prvenstvo Hrvatske za juniore Laser Radiala i Lasera 4.. Nakon jučerašnje bezvjetrice, danas su odjedrena 3 plova po jugu od 15-20 čvorova što čini ukupno 5 jedrenja.. U Radialu srebro je osvojio Ivan Jurić, Mario Novak zauzeo je 5.. mjesto, dok je Anđela bila srebrna u ženskoj konkurenciji.. Nađa Tomašević osvojila je brončanu medalju u ženskoj konkurenciji lasera 4.. , a Miro Bilić 13 mjesto.. Čestitke jedriličarima i treneru na ostvarenim rezultatima.. SUTRA STARTA PRVENSTVO HRVATSKE ZA LASERE.. 16.. Sutra u organizaciji jedriličarskog kluba Mornar starta državno prvenstvo za Laser 4.. 7, Laser Radial i Laser.. Juniori iz cijele Hrvatske odmjeriti će svoje snage na regatnom polju ispred Splita u vrloj jakoj konkurenciji.. Sretno našim predstavnicima iz JK Split-a, želimo im dobar vjetar!.. MILAN VUJASINOVIĆ ZAVRŠIO NA 7.. MJESTU.. 12.. Jučer je samo jedno mjesto dijelilo Milana od finala, ali ipak čestitamo za odlično sedmo mjesto!.. PRODAJU SE JEDRILICE.. Prodaju se jedrilice klase Optimist i klase Laser, za sve informacije nazovite na broj.. 099 216 6586.. Milan Vujasinović uspješan na Gardi.. 10.. U tijeku je treći dan regate na jezeru Lago Di Garda gdje boje kluba u klasi FINN brani Milan Vujasinović.. Nakon dva dana jedrenja i 5 plovova naš Milan je izvrstan 9.. Danas im vrijeme nije baš naklonjeno, jutro ih je dočekalo sa kišom,oblacima i sumaglicom, a vjetra nigdje.. Jedriličari okupljeni u klupskim prostorijama kluba domaćina regate odali su počast minutom šutnje jučer tragično preminulom olimpijcu Andrew Simpsonu.. Milanu želimo dobar vjetar do kraja regate!.. UPDATE! 16:30h.. Finnci jedre treći plov danas (10.. ) ukupno osmi, čekamo rezultate.. Zbog bonace otkazano je jedrenje za laser,laser radial, 470 i RSX.. UPDATE 19:30.. Nakon osam jedrenja Milan Vujasinović zauzima odlično 8.. mjesto.. Nadolazeće regate za Lasere i Optimiste.. Kako se bliži ljeto tako se bliži i kraj bitnijih regata u Hrvatskoj te dolaze europska i svijetska prvenstva.. U ovom mjesecu nas očekuju još 3 regate što za optimiste što za lasere.. Trener Joško Lalić se priprema sa svojom flotom Lasera za Državno prvenstvo za prijelazne klase koje se održava od 17.. -19.. u Splitu (Jk Mornar), optimiste očekuje 19.. tzv tradicionalna "FAŽOLKA" u organizaciji JK Spinut-a, na kojoj će nastupiti i najmlađi članovi kluba iz škole jedrenja te započeti svoju natjecateljsku fazu.. Vikend poslije "fažolke" optimisti odlaze u Pulu po zadnje bodove ove sezone te im želimo puno sreće i uspijeha da uspješno završe ovu kriterijsku sezonu!.. ŠKOLA JEDRENJA.. U tijeku su upisi malih jedriličarki i jedriličara koji su rođeni 2003.. godine i mlađi.. Pridružite se i naučite vještine jedrenja kroz igru i zabavu uz stručni nadzor triju trenera.. Informacije svakim radnim danom i vikendom u prostorijama kluba ili na broj telefona.. 095 837 7188.. REDOVNA GODIŠNJA SKUPŠTINA JK "SPLIT".. 24.. 04.. Daroslav Makjanić.. predsjednik Skupštine JK "Split".. sazivam.. REDOVNU GODIŠNJU SKUPŠTINU JK "SPLIT".. za dan 08.. Svibanj 2013 g.. s početkom u 18.. 00 sati.. u velikoj dvorani društvenog doma.. DNEVNI RED:.. 1.. Verifikacija nazočnih članova - obavlja tajnik Ranko Alujević.. 2.. Izvješće o kvorumu skupštine - podnosi tajnik Ranko Alujević.. 3.. Izbor zapisničara i 2 ovjerovitelja zapisnika.. 4.. Prihvaćanje zapisnika sjednice Skupštine od 27.. 03.. 2012.. 5.. Izvješće o radu Upravnog odbora za 2012 g.. podnosi Vedran Ujević, predsjednik,.. Izvješće o radu Nadzornog odbora podnosi Srećko Mišura, predsjednik,.. 7.. Rasprava o točkama 5 i 6,.. 8.. Prijedlog plana rada i proračuna za 2013.. g.. s cjenikom vezarina i ostalih usluga ,.. 9.. Rasprava o točki 8.. Usvajanje plana rada i proračuna za 2013.. 11.. Razno.. SPLIT 1700 - III dan.. 28.. Zadnjeg dana odjedrena su četiri regate po umjerenom jugu.. REZULTATI_KONACNI.. SPLIT 1700 - II dan.. 27.. Drugog dana regate SPLIT 1700 odjedrena je jedna regata po jugu brzine do 23 čvora koje je na samom kraju regate znatno oslabilo.. Sa kišom je vjetar pao i promijenio smjer te do daljnjega nije bilo moguće postaviti polje i osigurati uvjete za regatu.. REZULTATI_27-04.. SPLIT 1700 - I dan.. 26.. 2013.. Prvog dana regate SPLIT 1700 nedostatak vjetra prikovao je za kraj 136 natjecatelja.. Sutra se očekuje umjereno jugo.. SPLIT 1700.. U periodu od 26 - 28.. 04 održati će se kriterijska regata za klasu optimist SPLIT 1700.. Zbog radova unutar Jedriličarskog kluba "Split" smještaj jedrilica, trajlera i vozila organiziran je u susjednom JK "Špinut".. OGLAS REGATE.. PRIJAVA ZA REGATU.. ODGAĐA SE REGATA "OTVORENO PRVENSTVO SPLITA".. 13.. 02.. Zbog radova na uklanjanju gata, produbljivanju akvatorija i sidrenju pontonskih elemenata prisiljeni smo odgoditi regatu "Otvoreno prvenstvo Splita" koje se trebala održati u terminu od 02 - 03.. ožujka.. 2013 godine.. O novom terminu odlučiti ćemo u najkraćem roku.. SRETAN BOŽIĆ I NOVA GODINA.. Sretni blagdani članovima i prijateljima Kluba.. U.. O.. JK "Split".. ANA MRAK TARITAŠ PREDSJEDNICA HJS-a.. 12.. Na izbornoj Sjednici HJS-a održanoj u Biogradu u subotu 15.. za predsjednicu HJS-a izabrana je gđa.. Ana Mrak Taritaš.. Novom vodstvu HJS-a želimo uspješan četverogodišnji mandat.. TROFEJ ZENTE 2012 - izvještaj trenera - Roko Muštra.. Na regati je sudjelovalo 15 optimista i 1 laser 4.. 7, međutim Lucija šago je bila jedina prijavljena u laseru tako da za lasere nije bilo regate.. U subotu 8.. start je bio predviđen u 11h,RO je malo kasnio te je prvi plov startao u 11:20 h po buri koja je često mjenjala svoj smjer u tramontanu.. Sva tri plova prvog dana odjedrena su po tramontani i buri jakosti od 2-3 bofora promjeniva smjera i vrlo teškim uvjetima za jedrenje.. Uz to bilo je jako hladno pa je ipak bilo malo kraće regatno polje nego uobičajno.. Uvidom u prognozu za nedjelju organizator je odlučio da regate u nedjelju neće biti zbog olujne bure te su rezultati nakon prvog dana ujedno bili i konačni.. Naša djeca su postigla zapažene rezultate, a mlađi su pokazali veliki trud i napredak.. CRO867 Ratko Knez (prvi do 12.. g).. 3 CRO1016 Božidar Golubić (drugi do 12.. ).. 6 CRO1038 Marko Mišura.. 10 CRO98 Dino Zorić.. 11 CRO971 Ivona Ercegovac (druga cura do 12.. 13 CRO981 Marin Kustić.. 17 CRO1018 Karlo Bilić.. 18 CRO1068 Bruno Gašpić.. 32 CRO1028 Bruna Ercegovac.. 33 CRO816 Amadeo Pavazza.. 34 CRO1061 Ivor Anić.. 40 CRO868 Laura Lolić.. 42 CRO88 Karla Prgomet.. 43 CRO871 Marino Pavazza (najmlađi sudionik regate).. 46 CRO881 Toni Budimir Bekan.. Stipe Gašpić i Marin Rogošić u vrijeme održavanja ove regate boje kluba branili su na regati Sv.. Nikola u Puli.. Sv.. Nikola 2012.. Zbog vremenskih uvjeta na regatu su otišla samo dva takmičara klase optimist Stipe Gašpić i Marin Rogošić.. U klasi L4.. 7 jedrila Nađa Tomašević, u klasi LRD nastupili su Mario Novak, Ivan Jurić i Anđela De Micheli Vitturi, dok je svoj prvi nastup u klasi Laser Standard upisao Dino Sindik.. Uvjeti su bili zimski sa levantom brzine 8 - 12 čvorova prvog dana.. Drugi dan se zbog jake bure nije jedrilo dok je treći dan puhala tramuntana brzine do 16 čvorova.. U klasi optimist Stipe Gašpić i Marin Rogošić zauzeli su 12 i 14 mjesto u konkurenciji 204 takmičara.. 7 Nađa Tomašević zauzela je 33 mjesto.. U klasi LRD rezultati su izvrsni.. Mario Novak osvojio je 1 mjesto, Ivan Jurić 3 mjesto, dok je.. Anđela De Micheli Vitturi u ukupnom poretku završila na 9 mjestu, a u konkurenciji djevojaka je osvojila 1 mjesto.. Svoj prvi nastup u klasi Laser Standard Dino Sindik je završio na vrlo dobrom 5 mjestu.. Čestitamo natjecateljima i stručnom vodstvu.. Rezultati Laser Standard.. ZATVORENO PRVENSTVO JK "SPLIT".. 03.. Protekli vikend odjedrena je najvažnija regata u godini.. Odmjeriti snage sa jedriličarima iz vlastitog Kluba uvijek je poseban događaj.. A kada se na startnoj liniji nađe 20 optimista i 9 lasera onda je jasno da se u Klubu događaju dobre stvari.. Odjedreno je 6 regata za klase LRD i L4.. 7 i 5 regata za klasu optimist.. U nedjelju u 19.. 00h organizirana je podjela nagrada svim učesnicima uz nešto spize i već tradicionalne kolače u izvedbi roditelja.. Slike će biti objavljene u galeriji.. REZULTATI OPTIMIST.. REZULTATI LASER.. 14.. KUP LOŠINJA.. 11.. Na kriterijskoj regati u Malom Lošinju boje JK "Split" branili su.. Ivona Ercegovac, Bruna Ercegovac,.. Marin Rogošić, Božidar Golubić, Marin Kustić, Dino Zorić, Marko Mišura, Rato Knez i Stipe Gašpić.. U konkurenciji 130 natjecatelja ostvareni su izvrsni rezultati te je nastavljen vrlo uspješan niz nastupa u klasi Optimist.. Prva dva dana regate jedrili se po zapadnom / sjeverozapadnom vjetru brzine do 6 čvorova, dok je treći dan regate zapuhalo jugo brzine do 15 čvorova.. Zadnji četvrti dan regate nije se jedrilo zbog vrlo jakog juga.. Rezultati govore sami za sebe.. Ivona Ercegovac - prvo mjesto u konkurenciji djevojčica do 12 godina.. Božidar Golubić -.. prvo mjesto u konkurenciji dječaka do 12 godina.. Treću godinu zaredom ekipa JK "Split" osvaja ekipno prvo mjesto.. Zahvaljujući dobrom jedrenju iz B grupe u A grupu prešli su Marin Kustić i Dino Zorić.. U ovom trenutku JK "Split" u A grupi ima 8 jedriličara.. Čestitke jedriličarima i stručnom vodstvu.. http://www.. jk-jugo.. hr/files/file/articles-treci_dan_plavi-1352626902.. PH ZA PRIJELAZNE KLASE - PRVAK DO PRVAKA.. 15.. 10.. Za ispričati ovu priču trebalo bi malo više prostora i vremena.. Zato pustimo da rezultati govore sami za sebe.. DINO SINDIK - 1 mj PH u klasi LRD.. IVAN JURIĆ - 2 mj PH u klasi LRD.. ANĐELA DE MICHELI VITTURI - 3 mj PH u klasi L4.. 7 (djevojke).. MARIO NOVAK -.. 3 mj PH u klasi L4.. 7 (dječaci).. Trener Joško Lalić tvrdi da su rezultati mogli biti i bolji.. Ipak, ostavimo nešto i drugima.. Čestitke svim jedriličarima i stručnom vodstvu.. ANGELO ROSSO POBJEDNIK 81.. MRDUJSKE REGATE.. Budući da je u naslovu sve rečeno, još samo treba napomenuti da su jedrilice Viga i Ufo pobjedile u svojim grupama.. Kako god analizirali mrduja je naša.. Čestitke vlasnicima brodova i posadama.. KUP KAŠTELANSKOG ZALJEVA II - dan.. 09.. Regata je startala u 12.. 20 h po zapadnom vjetru brzine 5 čvorova.. Jedrilica Angelo Rosso, kao i prethodni dan, nije imala ozbiljniju konkurenciju po uvjetima koji su prevladavali na regatnom polju pa je ostvarila uvjerljivu pobjedu.. UKUPNI REZULTATI.. KUP KAŠTELANSKOG ZALJEVA I - dan.. Flota od 16 jedrilica startala je u 11.. 40 ispred Bena po južnom vjetru brzine 5 čvorova.. Jedriličari su se borili sa promjenjivim uvjetima sve dok oko 14.. 00 h nije zapuhao sjeverozapadnjak brzine do 15 čvorova.. REZULTATI I - dan.. KUP KAŠTELANSKOG ZALJEVA.. Zaključene su prijave za regatu 5.. Kup Kaštelanskog zaljeva.. STARTNA LISTA.. 08.. Sve je spremno za peto izdanje regate Kup Kaštelanskog zaljeva.. Veselimo se Vašem dolasku.. Prijava Kup Kaštelanskog zaljeva 2012.. KLASA OPTIMIST: PH DO 12 GODINA.. Na PH klase Optimist za djecu do 12 godina u Umagu, JK "Split" nastupio je sa sedam natjecatelja.. Nastupili su Ivona Ercegovac, Laura Lolić, Marin Kustić, Ratko Knez, Dino Zorić, Bruno Gašpić, Ivor Anić, Božidar Golubić.. Božidar Golubić osvojio je 1.. mjesto u konkurenciji dječaka dok je u konkurenciji djevojčica Ivona Ercegovac zauzela 3.. mjesto.. Čestitamo svim natjecateljima i treneru.. REZULTATI.. 59.. SPLITOVA REGATA KRSTAŠA - FOTOGRAFIJE.. 29.. Fotografije 59.. Splitove regate krstaša možete pogledati u našoj.. fotogaleriji ili klikom na slijedeći link:.. FOTOGALERIJA.. 18.. Očito je da su fotografije Roberta Matića pobudile veliki interes među sudionicima regate.. Budući da se fotografije intenzivno obrađuju kako bi određeni sudionici izgledali brži, mlađi, tanji, a brodovi mahom veći, iste će biti objavljene odmah po navedenim intervencijama.. Međutim, putem nepoznatih kanala veći broj neobrađenih i samim tim nevjerodostojnih fotografija nalazi se na stranici čiji link  ...   Upravni odbor JK "Split".. SVEČANA SJEDNICA JK "SPLIT" / KŠR "SPLIT".. 2010.. PRIPREME REPREZENTACIJE ZA KLASU OPTIMIST.. 25.. Pripreme za nastupajuće IODA Svjetsko prvenstvo krajem godine u Maleziji.. održavaju se u JK "Split" pod vodstvom domaćih trenera Željka Vojvodića i Ravija Copića.. KUP OPATIJE 2010.. Na regatnom polju ispred Opatije od 19 - 21.. nastupila su tri jedriličara JK "Split" u klasama LRD i L4.. Trener Joško Lalić zbog nepovoljnih uvjeta i malo odjedrenih regata nije mogao kvalitetno ocjeniti formu naših natjecatelja.. Prvi dan jedrenja po jugu do 10 čv održana su tri plova za klase Laser Standard i Laser Radial a dva za klasu Laser 4.. Drugi dan regate se nije jedrilo dok je treći dan održan jedan skraćeni plov za klase LRD i Laser Standard.. Sve u svemu puno prijeđenih kilometara za malo jedrenja.. 7 Ivan Jurić regatu je završio na 2.. mjestu u konkurenciji od 35 jedriličara.. Ivan Šiško snašao se nešto lošije i natjecanje je završio na 18 mjestu.. U klasi LRD Dino Sindik zauzeo je 4.. mjesto među 20 natjecatelja.. Rezultate možete pogledati u prilogu.. Rezultati L4.. Rezultati LRD.. TROFEJ ZENTE 2010.. Ovaj vikend na regatnom polju ispred JK "Zenta" u klasama LRD, Laser 4.. 7 i Optimist zajedriti će čak 21 jedriličar našeg Kluba.. Kako stvari stoje treneri će imati pune ruke posla.. KUP LOŠINJA 2010.. Od bonace do 5 bofora juga kratak je opis uvjeta na regati održanoj u Malom Lošinju.. Odjedrena su 4 plova.. Čak 7 jedriličara u prvih 20 puno govori o snazi našeg tima.. Od medalja smo uzeli zlato i srebro u ženskoj konkurenciji i ekipno zlato.. Čestitke stručnom vodstvu i jedriličarima.. Kup Lošinja 2010 - rezultati.. ZATVORENO PRVENSTVO JK"SPLIT" 2010.. U akvatoriju Kaštelanskog zaljeva u periodu od 23 - 24.. održano je tradicionalno Zatvoreno prvenstvo JK "Split" Snage je odmjerilo čak 26 jedriličara u klasama Optimist, LRD i L4.. U Subotu 23.. bonaca je "vezala" jedrilice za kraj, dok su u Nedjelju 24.. po jugu brzine do 15 čvorova uspješno odjedrena 4 plova.. Rezultati - Optimist.. Rezultati - Laser.. PH ZA PRIJELAZNE KLASE - ROVINJ 2010.. Na PH za prijelazne klase nastupili su Dino Sindik, Ivan Jurić, Vedran Grga i Ivan Šiško u klasama L4.. 7 i LRD.. Od Dina Sindika nismo očekivali značajniji rezultat budući da u klasi LRD jedri tek mjesec dana.. Međutim od jedriličara u klasi L4.. 7 očekivali smo borbu za medalje.. S obzirom na uvjete, koji su prva dva dana bili na granici regularnosti dok je treći dan natjecanja zapuhala bura brzine preko 20 čvorova, moramo biti zadovoljni.. Na kraju je Vedran Grga osvojio broncu dok je Ivan Jurić natjecanje završio kao 4.. od 60 natjecatelja.. Trener Joško Lalić posebno je zadovoljan što je zadnjeg dana natjecanja, kada je održan samo jedan plov po jakoj buri, Ivan Jurić uvjerljivo bio prvi.. Sve rezultate možete pogledati na linku koji slijedi:.. http://maestral-rovinj.. hr/index.. php?option=com_content task=view id=43 Itemid=1.. DUBROVAČKA REGATA 2010.. Na regati za klasu Optimist održanoj u Dubrovniku od 08 - 10.. boje kluba branili su Lota Copić, Anđela Demichelli Vitturi, Nađa Tomašević, Mario Novak, Miro Bilić, Stipe Gašpić, Ante Burić i Marko Mišura.. Kao i uvijek bili smo najbrojnija gostujuća ekipa.. Jedrilo se po buri brzine do 12 čvorova sa izraženim dricevima.. Nepredvidivi uvjeti jasno se mogu vidjeti iz rezultata.. Ugodno je iznenadio jedriličar Ante Burić koji je u konkurenciji 95 jedriličara osvojio drugo mjesto.. Lota Copić je bila prva djevojčica i sedma u ukupnom poretku.. Mario Novak natjecanje je završio na 18 mjestu što je daleko ispod pokazanog u protekloj sezoni.. KUP KAŠTELANSKOG ZALJEVA - II dan.. Od bonace do nevere, kiše i sunca, najkraći je opis drugog dana regatavanja u Kaštelanskom zaljevu.. Sve u svemu vrlo dobar uvod u jedriličarski atraktivan period.. KONAČNI REZULTATI - OPEN GRUPE.. KONAČNI REZULTATI - OPEN UKUPNO.. KONAČNI REZULTATI - ORC.. KUP KAŠTELANSKOG ZALJEVA - I dan.. Po jugu brzine do 18 čvorova odjedrena je navigacija u Kaštelanskom zaljevu.. Od 22 broda na startnoj listi regatu je uspješno odjedrilo 16 jedrilica.. U nedjelju 19.. jedri se druga navigacija.. Rezultati I dan.. KUP KAŠTELANSKOG ZALJEVA.. U terminu od 18 - 19.. Rujna održati će se 3.. Budući da interes jedriličara prve dvije godine nije izostao sigurni smo da će i ovo izdanje regate privući veliki broj posada.. Oglas Kup Kaštelanskog zaljeva 2010.. ŠKOLA JEDRENJA 2010.. Preko 20 polaznika škole jedrenja JK "Split" dobar su zalog za budućnost.. Čak 7 jedrilica i dva gumenjaka potrebna su da bi svaki od polaznika naučio osnove jedrenja.. Vjerujemo da će polaznici škole jedrenja 2010 godine biti budući prvaci, a sasvim smo sigurni da će se svi dobro zabaviti.. ŠPINUTSKA REGATA I REGATA MFD U ŠIBENIKU.. Rezultati regata u naslovu pokazatelj su da optimisti JK "Split" opravdano spadaju u sam vrh hrvatskog jedrenja u ovoj klasi.. Osvajanje prva četiri mjesta na Špinutskoj regati i 7 jedriličara JK "Split" u prvih 11 natjecatelja na regati u Šibeniku odličan su pokazatelj trenutne forme.. Čestitke natjecateljima i stručnom vodstvu.. SPLITOVA REGATA KRSTAŠA 2010.. Tradicionalna 57.. Splitova regata krstaša uspješno je privedena kraju.. Odjedrene su sve tri etape i po prvim reakcijama sudionika nova ruta odlično je prihvaćena.. Slijede rezultati:.. OPEN I dan.. OPEN II dan.. OPEN III dan.. ORC I dan.. ORC II dan.. ORC III dan.. NAJBRŽI KRSTAŠ PO JEDRENOM VREMENU.. Prijave za regatu zaprimati će se u.. četvrtak 10.. od 17.. 00 do 20.. Tradicionalna Splitova regata krstaša održati će se u terminu od 11 - 13.. 2010 godine.. Ove godine nastojali smo rutu prilagoditi na način da bude jedriličarski zanimljiva, a da je u isto vrijeme mogu savladati i sporije jedrilice.. Odlučili smo se za rutu Split - Drvenik Veliki - Hvar - Split.. Veliku ulogu pri biranju rute imala je i dobra volja čelnika Drvenika Velikog da prihvate regatu i osiguraju besplatan privez za učesnike.. 57.. SPLITOVA REGATA KRSTAŠA - OGLAS.. BRAVO OPTIMISTI !!!.. Nakon regate Memorijal Antolić - Česić održane proteklog vikenda u Puli poznat je sastav reprezentacije za SP klase optimist.. Od pet predstavnika dvoje su jedriličari JK "Split".. Lota Copić sezonu je završila kao prva djevojčica, a kao 2.. u ukupnom poretku dok je Mario Novak peti na kriteriskoj ljestvici.. SP održati će se u Langkawi - Malaysia krajem godine.. DELTA LLOYD MEDEMBLIK I EP ZA KLASU LASER.. 23.. Na regati u Medembliku (24 - 31.. 2010) nastupiti će jedriličari Tonko Kuzmanić u klasi Laser i Marin Mišura u klasi Finn.. Želimo im dobar vjetar.. Tonko Kuzmanić i trener Joško Lalić po završetku regate u Medembliku nastavljaju put za Tallin gdje se održava EP za klasu laser.. SPLIT 1700 - III DAN.. Jugo brzine 20 čvorova napunilo je jedra flote optimista zadnjeg dana regate Split 1700.. Odjedrena su tri plova.. Ukupni pobjednik regate je Lota Copić jedriličarka JK "Split".. Čestitamo svim osvajačima medalja.. KONACNI REZULTATI.. SPLIT 1700 - II DAN.. Drugog dana regate Split 1700 nije odjedren ni jedan plov.. Za sutra prognoza najavljuje umjereno jugo.. HYERES - MARIN MIŠURA OSVOJIO ZLATO.. Budući da naslov govori sve ostaje samo da ČESTITAMO.. http://sof.. ffvoile.. net/results/finn.. htm.. SPLIT 1700 - I DAN.. Prvog dana jedrilo se po zapadnjaku brzine 6 čvorova.. Završena su dva plova.. REGATA SPLIT 1700.. U terminu od 30.. 04 do 02.. u organizaciji JK "Split" održati će se regata SPLIT 1700 za klasu Optimist.. Očekujemo nastup 120 jedriličara.. OGLAS SPLIT 1700.. PRIJAVA SPLIT 1700.. PH - MOMČADSKO II.. DAN.. Drugog dana momčadskog PH za klasu optimist odjedreni su svi preostali plovovi.. Jedrilo se po buri i levantu brzine od 5 do 15 čvorova.. U finalnom plovu pobjedila je ekipa JK "Split" - ispred ekipe JK "Horizont" - Poreč.. Treće mjesto osvojila je ekipa JK "Galeb" iz Kostrene.. KONAČNI REZULTATI - MOMČADSKO PH.. PH - MOMČADSKO I.. Prvi dan momčadskog PH za klasu optimist jedrilo se po vjetru brzine do 7 čvorova.. Prijave PH momčadsko.. Rezultati momčadsko PH - I.. dan.. FOTOGRAFIJE SA PH ZA KLASU OPTIMIST.. Fotografije možete pogledati u rubrici "Fotogalerija" ili pritiskom na ovaj.. LINK.. ČETVRTI DAN - REZULTATI.. Završeno je otvoreno flotno PH za klasu Optimist.. Zadnjeg dana odjedrena su dva plova po zapadnjaku brzine do 9 čvorova.. KONAČNI REZULATI NAKON 7.. PLOVOVA.. POPIS NAGRAĐENIH - FLOTNO.. TREĆI DAN - REZULTATI.. Prognoza za treći dan regate nije obečavala puno vjetra.. Ipak odjedren je jedan plov po zapadnom vjetru brzine (kritika prihvaćena) do 8 čvorova.. REZULTATI_NAKON 5.. DRUGI DAN - REZULTATI.. Uvjeti za jedrenje danas su bili idealni pa su odjedrena sva tri planirana plova.. Jedrilo se na polju sa vanjske strane Čiova po zapadnjaku snage 15 čvorova.. REZULTATI NAKON 4.. PLOVA.. PRVI DAN - REZULTATI.. Prvog dana otvorenog PH za klasu optimist odjedren je jedan plov.. Jedrilo se po sjeverozapadnom vjetru snage do 15 čvorova.. REZULTATI_06.. doc.. POČELO JE PH ZA KLASU OPTIMIST.. U 13:30 sati 150 optimista je na znak RO zajedrilo prema regatnom polju.. Podsjećamo da sve informacije vezane uz regatu možete pratiti pod rubrkom regate /.. OTVORENO PH ZA OPTIMISTE.. SOLARIS CUP U ŠIBENIKU (1.. 6).. U Šibeniku se slavilo s dobrim razlogom.. U konkurenciji 113 jedriličara Lota Copić osvojila je 1.. mjesto, dok je Mario Novak natjecanje završio na 2.. U konkurenciji jedriličara do 12.. godina Stipe Gašpić osvojio je 3.. Bolji uvod u PH za optimiste u organizaciji JK "Split" teško da možemo i poželjeti.. KONAČNI REZULTATI.. PH ZA KLASU OPTIMIST.. Bliži se datum početka PH za klasu Optimist u organizaciji JK "Split".. Obaviještavamo zainteresirane da će sve dokumente i obavijesti vezane uz organizaciju moći pratiti na našim stranicama počevši sa 24.. GODIŠNJA SKUPŠTINA JK "SPLIT".. U četvrtak 01.. 2010 godine s početkom u 18:00 h u velikoj dvorani društvenog doma održati će se redovna godišnja Skupština JK "Split".. Poziv na Skupštinu.. OTVORENO PRVENSTVO SPLITA 2010.. Regata će se održati od 06 - 07.. Oglas regate i obrazac prijave možete pogledati pod "Regate" ili pritiskom na ovaj.. "LINK".. KUP KARNEVAL I VELIKA NAGRADA MORNARA.. Vjetrovi su doslovno puhali sa svih strana na regatnim poljima proteklog vikenda.. Na regati "Kup Karneval 2010" u Opatiji naši Optimisti su osvojili četiri medalje u konkurenciji 92 natjecatelja.. Trener Željko Vojvodić kaže da je moglo biti čak i bolje.. UKUPNI REZULTATI - VELIKA NAGRADA MORNARA.. Ovaj vikend u hangaru JK "Split" ostali su samo polaznici škole jedrenja.. Naime, šest natjecatelja u klasi Optimist pod vodstvom trenera Željka Vojvodića otputovalo je u Opatiju na regatu Kup Karneval, dok na regati Velika nagrada Mornara sudjeluje čak sedam jedriličara u klasi Laser pod vodstvom trenera Joška Lalića.. Očekujemo dobre rezultate.. KUP KAIROS 2010.. Ako je suditi po prvoj regati u 2010 godini sa optimizmom gledamo na nastavak sezone.. Naime, na regati "Kup Kairos" koja se proteklog vikenda održala u Trogiru jedriličari JK "Split" pokazali su dobru formu u svim klasama koje su nastupile.. U klasi Optimist u konkurenciji od 62 jedriličara Miro Bilić je osvojio 1.. mjesto dok je Mario Novak natjecanje završio na 3.. mjestu.. Da Lota Copić u zadnjem plovu nije diskfalificirana (BFD) prva tri mjesta pripala bi našim jedriličarima.. Stipe Gašpić osvojio je 2.. mjesto u kategoriji di 12 god.. 7 Vedran Grga osvojio je 1.. mjesto dok je Dino Sindik natjecanje završio na 2 mjestu.. U klasi Laser radial Roko Štambuk je osvojio 2.. Čestitamo svim jedriličarima!!!.. PRIPREME OPTIMISTA.. U terminu od 05 - 09.. 02 u Zablaću pokraj Šibenika odvijaju se pripreme optimista pod vodstvom trenera Željka Vojvodića.. Šest ponajboljih jedriličara u ovoj klasi brusi formu za regatnu sezonu.. Od trenera doznajemo da pripreme teku po planu.. SRETAN BOŽIĆ I NOVA GODINA!!!.. Sve najbolje u nadolazećim blagdanima žele Vam djelatnici i Uprava JK "Split".. IODA ASIAN CHAMPIONSHIP.. 2009.. U ovakvim prizorima i gotovo ljetnim temperaturama slijedećih sedam dana uživati će jedriličarka Lota Copić i trener Željko Vojvodić.. Naime Langkawi - Malaysia domaćin je prvenstva Azije za klasu Optimist.. Želimo im sretan put.. SV.. NIKOLA 2 I 3.. DAN.. Nažalost vrijeme nije bilo naklonjeno jedriličarima pa su drugi dan odjedrena samo dva plova dok se zadnji dan natjecanja nije jedrilo.. Zanimljivo je da među prvih 20 gotovo da nema domaćih natjecatelja.. NIKOLA 2009 1.. Iz razgovora sa trenerom doznajemo da se jugo razmahalo te da jedriličari pod punom opremom piju čaj i čekaju odluku RO.. Prema prognozi jugo će pojačavati sa odmicanjem dana.. izgleda da se danas neće jedriti.. NIKOLA 2009.. Od 04 - 06.. Prosinca u Puli se održava regata Sv.. Nikola 2009.. Ekipa JK "Split" koju čine natjecatelji Mario Novak, Miro Bilić, Lota Copić,Anđela Demichelli Vitturi, Stipe Gašpić i trener Željko Vojvodić odmjeriti će snage sa 360 prijavljenih natjecatelja u klasi Optimist.. Lota Copić i Mario Novak brane mjesto unutar 10 najboljih na kriteriskoj ljestvici.. KUP OPATIJE 2009 - REZULTATI.. Izgleda da će pitanje prvog mjesta na kriteriskoj ljestvici biti jasno tek nakon Novogodišnje regate na Hvaru.. JEDRILIČARI U MAGLI.. Nadamo se da će po povratku sa regate Kup "Opatije 2009" vrijeme i stanje na ljestvici u klasi L4.. 7 biti nešto povoljniji.. Na kriteriskoj ljestvici Dino Sindik zauzima 3.. mj, Vedran Grga 4.. mj, dok je Ivan Jurić na 18.. mj.. Sretan put!.. PRVENSTVO JK "SPLIT" U STOLNOM TENISU.. Interes za ovaj događaj premašio je sva očekivanja tako da se pravo sudjelovanja proširuje i na članove KŠR "Split".. U tijeku je pisanje propozicija i odlučivanje o formatu natjecanja.. Molimo sve zainteresirane da se jave u tajništvo Kluba i ispišu prijavnicu.. BONACA UMORILA JEDRILIČARE.. Na regati "Trofej Zente 2009" održan je samo jedan plov klase L4.. Kombinacija slabog vjetra i snažnog "kurenta" nije išla na ruku organizatoru.. Ipak nas veseli da su se mlade snage JK "Split" u konkurenciji od 13 natjecatelja dobro snašle.. Vedran Grga - 1.. Dino Sindik - 2.. Ivan Jurić - 4.. Ivan Čidina - 12.. KUP LOŠINJA - REZULTATI.. Ekipa JK "Split" sretno se vratila sa regate Kup Lošinja.. Odjedrena su samo tri plova.. Trener Željko Vojvodić žali za izgubljenim bodovima Lote Copić kojoj je prerani start u drugom plovu i zarađeni BFD onemogućio bolji plasman.. U isto vrijeme je zadovoljan sa napretkom i zalaganjem najmlađih, posebno Stipe Gašpića.. Najbolji jedriličar JK "Split" u ukupnom plasmanu je Mario Novak koji je osvojio 10.. mjesto u konkurenciji 106 natjecatelja.. Rezultate ostalih natjecatelja JK "Split" možete vidjeti u prilogu.. articles-uk_rez.. _losinj_2009-1257686972.. KUP LOŠINJA - BORBA ZA REPREZENTACIJU.. Ekipa jedriličara klase Optimist pod vodstvom trenera Željka Vojvodića i Ravija Copića jutros u 7 sati otputovala je na 11.. Kup Lošinja.. Veliki broj bodova je u pitanju i u slučaju dobrog plasmana jedriličari Lota Copić i Mario Novak mogli bi izboriti mjesto u reprezentaciji.. Uz navedeni dvojac ispred Lošinja vjetar će krotiti Mia Slapničar, Anđela Demicheli Vitturi, Stipe Gašpić i Miro Bilić.. Sretno!.. PRVENSTVO HRVATSKE ZA OLIMPIJSKE KLASE.. Ekipa JK "Split" sretno se vratila iz Opatije gdje je nastupila na PH za Olimpijske klase.. Rezultati su očekivani, odnosno u skladu sa realnim odnosom snaga u pojedinim klasama.. komentar je trenera Joška Lalića.. Naime, Marin Mišura osvojio je prvenstvo Hrvatske u klasi Finn što se s obzirom na konkurenciju i očekivalo.. Tonko Kuzmanić u klasi Laser natjecanje je završio na 6 mjestu dok su Petra Plenković i Maja Budeša u klasi 470 zauzele posljednje, odnosno 5 mjesto.. FOTOGALERIJA KUP KAŠTELANSKOG ZALJEVA 2009.. Slike sa 2.. Kupa Kaštelanskog zaljeva održanog krajem Rujna možete pogledati u.. FOTOGALERIJI.. Svatko zainteresiran za slike u rezoluciji pogodnoj za reprodukciju može dobiti DVD u kancelariji JK "Split".. Još jednom zahvaljujemo svim sudionicima i vidimo se slijedeće godine.. Obavljaju se poslijednje pripreme za put u Opatiju gdje će se od 29.. 10 - 01.. 11 održati Prvenstvo Hrvatske za Olimpijske klase.. Boje JK "Split" braniti će Petra Plenković i Maja Budeša u klasi 470, Marin Mišura u klasi Finn i Tonko Kuzmanić u klasi Laser.. Trener je Joško Lalić.. Sretno!!!.. TEČAJ ZA TRENERE JEDRENJA.. Velika sala Jedriličarskog Kluba "Split" ovih je dana prepuna budućih ovlaštenih trenera jedrenja.. Naime, HOO i HJS privode kraju osposobljavanje prve generacije trenera po ovom programu.. I treneri našeg Kluba imaju što za ponudit, Željko Vojvodić kao predavač, Joško Lalić kao vrijedni student.. U klupama su i naši jedriličari Ante Česić i Ante Kujundžić.. nadamo se da nismo nekoga od naših zaboravili.. Marina Split.. Vremenska prognoza:.. DHMZ.. Aladin.. Windguru.. Linkovi:.. Morski Čovik.. HJS.. ISAF.. Text/HTML.. Hover here, then click toolbar to edit content.. Copyright 2006 J.. K.. Split.. Login.. JEDRILIČARSKI KLUB SPLIT, LUČICA 4, 21000 SPLIT, tel/fax +385 (0) 21 384-340, OIB: 83384227254, mail:.. jk.. split@gmail.. com..

    Original link path: /
    Open archive

  • Title: Jedriličarski klub Split Portal > Jedriličarski klub Split > Povijest kluba
    Descriptive info: O Klubu.. JK SPLIT Povijest kluba.. Početak druge polovice XX stoljeća obilježava veliko zanimanje splitske mladeži za bavljenje športom.. Bile su to godine kad su se već zaboravljale ratne nedaće i osjećala potreba za športom kojim se moglo zadovoljiti i potrebe i ambicije.. U Splitu tada djeluje nekoliko istaknutih športskih klubova, spomenut ćemo Hajduka, Jadrana, Gusara, Labuda.. Nikakvo čudo da je nekolicina entuzijasta, zaposlenika splitskog brodogradilišta, pokrenula akciju za osnivanjem još jednog jedriličarskog kluba, potpomognuta materijalno i organizacijski od tada jakog brodogradilišta.. Treba istaknuti Petra Vicića, Vinka Jelasku i Nevena Duplančića koji su već 1947.. godine osnovali Pomorsko brodarsku sekciju Narodne tehnike u brodogradilištu.. Donacijama brodogradilišta grade se najprije jedna Šljuka a zatim i dvije jedrilice nacionalne klase L-5.. Godine 1950.. održana je osnivačka skupština društva na kojoj je za predsjednika izabran Petar Ozretić, a tajnika Petar Vicić.. JK Labud je pružio gostoprimstvo i skupštini i upravi kluba te je omogućio privez klupskih brodica u svojoj lučici.. Izgradnjom športske lučice u Špinutu g 1953.. te društvenog doma 1962.. i hangara 1969.. udareni su čvrsti temelji kluba, koji se dalje razvija upotpunjujući flotu klasnih jedrilica gradnjom jedrilica međunarodne klase R 5,5, Dragona, Zvijezda, Šljuka i nacionalne klase L-5 te nabavkom jedrilica olimpijskih klasa.. Tijekom vremena klub je prošao nekoliko organizacijskih faza da bi se g.. 1988.. formirao kao Jedriličarski klub 'Split' koji je dobio koncesiju za lučicu posebne namjene 'Split' kojom upravlja zajedno s Klubom športskih ribolovaca 'Split'.. Članovi su nastupali na lokalnim, državnim i medjunarodnim regatama u početku s manjim uspjehom da bi u godinama koje slijede osvajali brojna državna prvenstva, prva mjesta na međunarodnim regatama u Kopru, Opatiji, Hvaru, Zadru, na prvenstvima Balkana, EP i drugim.. Slijedi pregled sudjelovanja naših članova na regatama po klasama jedrilica tijekom proteklih godina, koliko je to dostupno.. Klasa.. Olimpijska jola.. Karlo Bauman 1953 PJ, Toni Bui 1954 PJ 3.. mj 1956 PJ 3.. mj.. , Uroš Petrošić 1957 PJ 2.. , Joško Gašpić, Ante Perić.. L5.. Petar Vicić 1951, 1952 PJ, Petar Ozretić 1957 PJ, Igor Ivančić, Vinko Hranuelli, Mile Alujević, Ante Šerić 1963 PJ, Joško Buljan, Marko Nedić, Marko Lisica 1966 PJ, Mijo Bratić.. Dragon.. Petar Ozretić (Genovska regata 1955 g.. ) , Petar Vicić 1954 PJ, 1955 PJ 2.. , 1957, 1958, 1959 PJ, Toni Bui, Uroš Petrošić 1958 PJ 3.. , Radman 1960 PJ 3.. R 5,5.. Frane Škarić ( Genovska regata 1955 g.. ), Stipišić.. FD.. Uroš Petrošić, Vanja Mijić/Igor Ivančić, Nede Marušić/Ante Ivančić/Srđan Dvornik.. Šljuka.. Ante Ivančić, Srđan Dvornik, Vlado Kaliterna, Vanja Mijić, Joško Buljan/N.. Fredotović, Ivica Vesanović, Ivica Pilić, Mladen Perišić.. Cadet.. Siniša Maleš/ D.. Majstrović 1977 PJ, PSl, PH, , Drago Majić / Z.. Gudelj1973 PJ, SP 5.. , Zlatko Ćurković/I.. Makjanić 1974 PJ, SP 6 mj.. , S.. Maleš/Mladen Makjanić 1975 PJ, PH, SP 13 mj.. , M.. Makjanić/I.. Gudelj.. 1977 PSl 3 mj.. , 1978 PJ 4.. , Gudelj/Gogala 1980 PJ 2.. , Danko Matulović,.. S.. Maleš/A.. Kustić, Marko Prančević,.. Budimir/Krtolačić, N.. Tabak, Vanja Mijić,.. Nikola Drmač, Ante Šerić.. Europa.. Igor Pjacun 1984 PH 3.. 1990 PJ, 1991 PJ.. Darko Šupuk 1992 PH, Alen Kustić,.. K.. Bonačić,.. Star.. Uroš Petrošić,.. Ivica Vesanović, Daroslav Makjanić, Frane Kustić, Ivo Jerčić 1954 PJ 3.. , N.. Tončetić, Stanko Ninčević.. 470.. Ante Ivančić/ Vlado Kaliterna 1975 PH,.. 1978 PJ 2.. ,1979 PH, 1984 PJ,.. Drago Majić 1980 PJ, PH 3.. mj , Vlade Kaliterna/Srđan Dvornik, , Ivo Makjanić/M.. Mamić BI 3 mj.. ,I.. Makjanić/Burazer Distrikt Cup Munchen 1981 2.. ,Alen Kustić, Majić/Gudelj, Budimir/Delić, Tabak/Burazer, Jasna Šupuk/Tihana Tadinac, Ravi Copić / Nikola Drmač.. 1989 PH 3.. , 1990 PJ , 1992 PH 3.. mj i 1994 PH,.. braća Bulaja 1994 PH 3.. i OI 2004.. Ante Ćesić/ Ante Kujundžić.. 2003 EP jun.. , 2004 SP jun 1.. mj, PH 1.. sen i 1 jun.. 2005.. PH 3.. mj,.. M.. Tabak, jedre i Bulaja/Stipaničev, Šupuk/Stagličić, Đakulović/Dogan, Knezović/ Jerčić, Plenković/Asanović.. 420.. Nenad Budimir 1975 PH, Alen Kustić/M.. Mamić 1980 PJ.. i PH.. I.. Makjanić 1980 3.. Maleš 1979 PH, Ravi Copić /Nikola Drmač 1990 PJ, PE,jun Bulaja 1991 PJ, Toni Bulaja/ B.. Barišić 1992 PH, Boris Stipaničev/Edi Pilav, 1994 PH, Vrdoljak/Čerina, B.. Jurić.. Finn.. Marko Vanjaka, Lukša Cicarelli, Marin Mrduljaš 1979 PJ 2.. PH, 1984 PJ, 1989 PJ, S.. Orhanović 1979 PJ jun 1980 PH, 1981 PJ 3.. ,.. Marko Prančević 1978 PJ 2.. ,1980 PJ 3.. , PH 3.. Mladen Makjanić 1980 BI 1.. jun.. , 1983.. PJ.. sen.. i jun , PH.. i jun.. , 1988.. PH  ...   2.. , Ravi Copić 1984 PH 2.. Boris Stipaničev.. 1992 PH, Jasna Šupuk 1992 PH 3.. , 1993 PJ, Toni Bulaja,.. Vedran Grga Ive, Bojan Berlengi,.. Ban, Toni Sardelić,.. Stjepan Ćesić, Petar Lošić,.. Damir Burica, Roko Muštra 1997 PH, SP Team race 3.. mj, 1998 PH,.. Ante Ćesić.. 2003 EP 2 mj.. , PH,.. Antea Kordić 2004 PH,.. Nikola Majstrović 2003.. PH 2 mj, 2005 Marko Mađarević PH 2.. , Snježana Mađarević 2005.. PH 2 mj.. do 12 god.. 2006.. Snježana Mađarević PH 3.. , Dino Sindik PH 3.. , Lota Copić.. 2009 PH.. jedre i Stanislav Zavadlav, Anđela Demichelli, Mia Slapničar, Iris Belamarić, Stipe Gašpić, Jure Sladić, Mario Novak, Ivan Jurić, Toni Bušić, , Dea Belamarić, Ema Slapničar i Miro Bilić.. Momčadsko.. prvenstvo Hrvatske 2003.. 2004.. : Nikola Majstrović, Luka Jerčić, Tonči Knezović, Miran Knezović, Antea Kordić i Marko Mađarević.. mjesto, 2006.. 1 mjesto: Marko Mađarević, Antea Kordić, Roko Štambuk, Dino Sindik, Snježana Mađarević.. 2007.. Adriatic Cup.. – Senigallia 2004 1.. mj u sastavu: Roko Štambuk, Luka Jerčić, Tonči Knezović, Miran Knezović, Antea Kordić i Marko Mađarević.. ACY match races.. – nastupali su Ante Antunović Graja i Darko Šupuk.. I u krstašima su naši članovi osvajali brojna odličja na regatama, spomenimo 'Jenny' s B.. Tomićem i Rankom Dimićem, 'Ocean Blue' s Daliborom Lošićem, 'Tica' s Darkom Makjanićem, 'Vesi' s Vladom Kaliternom, ‘’Jabuka’’ Nenad Foscarini, 'Sanja' s Jakšom Božikovićem, 'Pere' s Gordanom Krstulovićem, 'Jabuka's Nevenom Foscarinijem, 'Inat' S Jozom Treursićem, 'Prkos' s Rankom Dimićem, 'Mutni' s Nikšom Mrduljašem, 'Alda' s Frančom Kustićem, 'Linoa' s Brankom Pavazzom,.. 'Nautilus', pa poslije 'As kupa',.. ‘UFO’ i ‘Angello Rosso’s Tončom Antunovićem, 'Viga' s Vedranom Ujevićem, skiperom godine 2006 u izboru časopisa ‘’Naše more’’i 'Orion II s Vladom Kaliternom ‘Joli’ s Draženom Tvrdićem, Vinko Maroević s ‘Vinkom’, ‘Panda’ Nikša Giovanelli, ‘Citroen’ s Đakulovićem, Bulaja, Polić, ‘Nidia’ s Leom Staničićem, ‘Burnica’ s Mislavom Zupom,.. ‘Sveti Klement’ s Nedom Marušićem, ‘Nanar II’ s Tihomirom Josipovićem.. , ‘Crna zvijer’ Tonči Puljiz, ‘UFO’ Denis Zorić, ‘Vjetropir’ Krsto Mihaljević, ‘Barbarella’ Igor Jovanović.. Pored nabrojanih državnih, europskih i svjetskih prvenstava sudjelovali smo i pobjeđivali i na brojnim regatama u zemlji i vani: Velika nagrada Jadrana, Hvarska novogodišnja,.. prvenstva Splita, Dalmacije, Kvarnerska, Portoroška,.. Viška, Oko Sušca, Hvarska regata krstaša, Mrdujska, Jadranska, Transjadranska.. i druge su bile mjesto gdje su se brusili naši jedriličari.. Osamdesete godine prošlog stoljeća su bile naše zlatne godine!!! Tri godine za redom smo osvajali 'Zlatno jedro srednjeg Jadrana' kao najuspješniji klub.. naši jedriličari.. Majić, Ćurković, Maleš, Budimir, Prančević, braća Makjanić, Kustić, Ivančić/Kaliterna, Mrduljaš i drugi su bili među najboljima.. Tome je značajno doprinio i naš tadašnji trener, domar, vozač Srećko Balić- Keko koji je bio duša natjecateljskog pogona od 1978-1996 godine.. Ne možemo zaboraviti ni Stanka Ninčevića.. stručnjaka za brodomodelare, stratega i taktičara regatnog jedrenja, te trenera Danka Rossa.. Osobito smo ponosni bili na naše Optimiste državne.. prvake u pojedinačnoj i momčadskoj konkurenciji.. Treba istaknuti našeg višegodišnjeg uspješnog trenera Optimista Željka Vojvodića.. Legenda.. : PJ – državni prvak, PH -.. državni prvak, BI – Balkanske igre, MI- Mediteranske igre, PSl prvak Slovenije,.. SP – svjetsko prvenstvo, OI olimpijske igre, sen-senior, jun.. - junior, Anzio- međ.. regata u Anziu, Italija, Europa Cup- serija regata za skupno prvenstvo Europe.. Naš klub je organizator mnogobrojnih regata.. Godine 1972.. organizirali smo Svjetsko prvenstvo klase CADET, što je bilo prvo takvo prvenstvo organizirano u Splitu.. Od 1953 g.. održavamo regatu krstaša na ruti Split-Maslinica-Hvar-Split koja se već uvukla pod kožu jedriličarima i koja se g 2010.. organizira 57.. put.. Tradicionalne su naše regate: prvenstvo grada Splita za Optimiste i Lasere, regata Split 1700 za olimpijske klase.. Godine 2006.. organizirali smo EP.. Laser Masters.. Organizirali smo i brojna državna prvenstva u svim olimpijskim klasama i Optimistima.. Suorganizatori smo zajedno s splitskim klubovima regate Split Olympic Sailing week koja se razvila iz regate Velika nagrada Jadrana.. Među aktivnim članovima ubrajamo i brojne jedriličarske suce.. Ističemo Darka Makjanića prvog Hrvata, međunarodnog jedriličarskog suca od 1982.. g,, Alena Kustića međunarodnog regatnog funkcionera, te Mladena Makjanića međunarodnog suca od 2005.. g.. Imamo i nekoliko nacionalnih sudaca i sudaca.. Ponosni smo na našu školu jedrenja koja uvježbava vrsne jedriličare i odgaja krasne mlade naraštaje.. Naši članovi su bili aktivni i u radu jedriličarskih saveza od gradskog, županijskog, republičkog i saveznog, a bili su prvi u formiranju današnjeg Hrvatskog jedriličarskog saveza.. Slobodno možemo reći da je Petar Vicić bio alfa i omega amaterskog rada na razvitku jedrenja u klubu i savezima kao.. dugogodišnji tajnik.. European.. Laser.. Master.. 2006..

    Original link path: /Jedrili%C4%8DarskiklubSplit/Povijestkluba/tabid/2112/language/en-US/Default.htm
    Open archive

  • Title: Jedriličarski klub Split Portal > Jedriličarski klub Split > Klupski pravilnici
    Descriptive info: Oglas.. Otvoreno prvenstvo Splita 2010 - oglas..

    Original link path: /Jedrili%C4%8DarskiklubSplit/Klupskipravilnici/tabid/2113/language/en-US/Default.htm
    Open archive

  • Title: Jedriličarski klub Split Portal > Jedriličarski klub Split > Klupski pravilnici > Statut
    Descriptive info: STATUT JKS15.. 2001-važeći..

    Original link path: /Jedrili%C4%8DarskiklubSplit/Klupskipravilnici/Statut/tabid/2397/language/en-US/Default.htm
    Open archive

  • Title: .
    Original link path: /Jedrili%C4%8DarskiklubSplit/Klupskipravilnici/Pravilnikolu%C4%8Dkomredu/tabid/2651/language/en-US/Default.htm
    (No additional info available in detailed archive for this subpage)

  • Title: Jedriličarski klub Split Portal > Jedriličarski klub Split > Klupski pravilnici > Stegovni pravilnik
    Descriptive info: stegovni pravilnik..

    Original link path: /Jedrili%C4%8DarskiklubSplit/Klupskipravilnici/Stegovnipravilnik/tabid/2661/language/en-US/Default.htm
    Open archive

  • Title: Jedriličarski klub Split Portal > Jedriličarski klub Split > Male klase
    Original link path: /Jedrili%C4%8DarskiklubSplit/Maleklase/tabid/2115/language/en-US/Default.htm
    (No additional info available in detailed archive for this subpage)

  • Title: Jedriličarski klub Split Portal > Jedriličarski klub Split > Krstaši
    Original link path: /Jedrili%C4%8DarskiklubSplit/Krsta%C5%A1i/tabid/2116/language/en-US/Default.htm
    (No additional info available in detailed archive for this subpage)

  • Title: Jedriličarski klub Split Portal > Jedriličarski klub Split > Regate
    Original link path: /Jedrili%C4%8DarskiklubSplit/Regate/tabid/2118/language/en-US/Default.htm
    (No additional info available in detailed archive for this subpage)

  • Title: Jedriličarski klub Split Portal > Jedriličarski klub Split > Regate > OTVORENO PH ZA OPTIMISTE
    Descriptive info: DOKUMENTI.. PH FLOTNO Optimist - Oglas 2010.. PH MOMČADSKO Optimist - Oglas 2010.. PRIJAVA PH - flotno.. PRIJAVA PH - momčadsko..

    Original link path: /Jedrili%C4%8DarskiklubSplit/Regate/OTVORENOPHZAOPTIMISTE/tabid/5143/language/en-US/Default.htm
    Open archive

  • Title: Jedriličarski klub Split Portal > Jedriličarski klub Split > Kontakt
    Descriptive info: JEDRILIČARSKI KLUB "SPLIT ".. LUČICA 4.. 21000 SPLIT.. OIB:83384227254.. MB.. 03789918.. TAJNIŠTVO.. tel.. /fax: 021/384-340.. BLAGAJNA.. /fax: 021/386-820.. mail:.. web:.. www.. jk-split.. hr..

    Original link path: /Jedrili%C4%8DarskiklubSplit/Kontakt/tabid/5137/language/en-US/Default.htm
    Open archive


  • Archived pages: 43